III NIEDZIELA WIELKANOCNA
14 KWIETNIA 2024 r.

1. Dzisiejsza trzecia Niedziela Wielkanocną rozpoczyna Tydzień Biblijny pod hasłem: Powołani do Wspólnoty - Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele. Niech będzie to dla każdego czas na dłuższą lekturę, modlitwę i rozważanie słów Pisma św.

2. W związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Dlatego też dziś wraz z różami różańcowymi modlić będziemy się, aby życie ludzkie było szanowane od poczęcia do naturalnej śmieci.

3. Jak było ogłaszane w najbliższą sobotę, tj. 20 kwietnia 2024 roku w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu rozpocznie się peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów dla rejonu tarnobrzeskiego, do którego przynależy także nasz dekanat.

Program w sobotę jest następujący:

17.00 - wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów
17.15 - konferencja pt.: „Modlitwa w rodzinie Ulmów”
18.00 - Msza św.
19.00 - ciepły posiłek dla księży i wiernych przybyłych z rejonu
20.00 – czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim

Natomiast w niedzielę:

10.00 – Msza św. z udziałem naszego dekanatu i adoracja relikwii

Ponieważ nie było chętnych na wyjazd autokarem, zachęcam, aby w miarę możliwości udać się do Tarnobrzegu własnymi środkami lokomocji.

4. Ze względu na peregrynację relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów w sobotę Msza św. w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 8.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00) zaś w niedzielę Suma będzie sprawowana o godz. 12.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 10.30).

5. Bóg zapłać parafiankom z Zadusznik za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątały: Urszula Barnat z córką i wnukiem, Alina Bauer i Kazimiera Dydo. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Zadusznik z trzech kolejnych numerów.

6. Dziękuję róży św. Faustyny za przewodniczenie modlitwie różańcowej w minionym tygodniu. W tym tygodniu proszę różę św. Katarzyny.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

8. Są już propozycje Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży naszej diecezji na wakacyjny odpoczynek: wakacje z wartościami oraz rekolekcje oazowe. Zachęcam nie tylko do zapoznania się z formami wypoczynku, ale także skorzystania z nich. Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakatach w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.

9. W piątek, 19 kwietnia br. w godz. 10.00 – 14.00 w Ośrodku Zdrowia w Padwi Narodowej odbędzie się komputerowe badanie ostrości widzenia w kierunku doboru okularów. Koszt badania 30 zł, a przy realizacji zlecenia na okulary badanie jest bezpłatne. Więcej informacji oraz zapisy w rejestracji Ośrodka Zdrowia.

 


Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie