NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 MAJA 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego – jeden z trzech najważniejszych dni w roku liturgicznym. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa.

2. Dziś o godz. 15.00 w kaplicy w Przykopie nabożeństwem majowym i Mszą św. rozpoczniemy uroczyste obchody Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Po Mszy św. w Świetlicy Wiejskiej odbędzie się na wieczornica przygotowana przez dzieci oraz Koncert Pieśni i Piosenek Maryjnych. W imieniu własnym i organizatorów – Sołectwa Przykop i KGW „Nadwiślanka” serdecznie zapraszam.

3. Jutro będziemy obchodzić święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe.

4. Również jutro o godz. 19.00 zostanie poświęcony odnowiony krzyż na granicy pól Domacyn i Przykopa (za Ciołkiem) i zostanie odprawione nabożeństwo majowe. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Przy tej okazji pragnę serdecznie podziękować Tomaszowi Drożakowi, który zwrócił uwagę na zły stan krzyża i wyszedł z inicjatywą naprawy oraz Firmie DREW-BIK na czele z kierownikiem Januszem Bikiem, który ten krzyż odnowił. Bóg zapłać.

5. W czwartek, 1 czerwca przeżywać będziemy święto Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

6. W najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po pierwszej Mszy św. będziemy celebrować nabożeństwa czerwcowe odmawiając litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed pierwszą Mszą św. i podczas adoracji.

8. Chorych będę odwiedzał w pierwszy czwartek od godz. 10.00.

9. W sobotę Msze św. będą celebrowane rano o godz. 7.30 i 8.00.

10. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Świętej. Jest to ostatni dzień, w którym dobiega końca czas zobowiązania do przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej. Podczas Sumy modlić się będziemy wraz z Zarządem Gminnym i członkami PSL z terenu naszej gminy.

11. Bóg zapłać parafiankom z Domacyn za posprzątanie świątyni. Wczoraj sprzątały: Iwona Sudół, Wiktoria Serwan oraz Urszula Pałeczka z córką Julią. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców z Domacyn z trzech kolejnych numerów.

12. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Jest również nowe czasopismo kwartalnik Magazyn w cenie 15 zł, który zawiera szereg ciekawych artykułów. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny.

 


Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie