SCHOLA PARAFIALNA

Schola parafialna śpiewem ubogaca liturgię Mszy św., uroczystości parafialnych oraz okolicznościowych nabożeństw.
Schola zrzesza uczennice Szkoły Podstawowej od klasy trzeciej. Skład uzupełniają dziewczęta dorosłe. Spotkania formacyjne odbywają się w soboty o godz. 10.00 (częstotliwość zależna od potrzeb). Opiekunem scholi jest ks. Proboszcz.

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Ministranci i lektorzy pełnią służbę przy ołtarzu Chrystusa, posługując kapłanom w świętych obrzędach. Posługa ta ma uświetnić służbę Bożą, wyrażając jej wzniosłość i ważność.
Grupa liczy obecnie 15 ministrantów uczniów Szkoły Podstawowej i Szkół Średnich. Skład uzupełniają dorośli lektorzy.
Spotkania formacyjne odbywają się w piątki po Mszy św. Częstotliwość spotkań jest uzależniona od potrzeb. Opiekunem grupy ministranckiej jest ks. Proboszcz.

 

RÓŻE RÓŻAŃCOWE

Róże różańcowe są wspólnotą, która pełni swoją misję głoszenia Ewangelii przez modlitwę różańcową oraz przez przykład życia. Modlitwa jest ofiarowywana zarówno w intencjach Kościoła powszechnego jak i lokalnego. Wiarą i swoją ofiarą członkowie Róż Różańcowych wspomagają dzieła misyjne Kościoła.
W parafii istnieje 5 róż kobiecych: św. Jadwigi, św. Łucji, św. Faustyny, bł. Karoliny i św. Katarzyny oraz jedna męska: św. Józefa.
Wspólnota spotyka się w każdą II niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00, na zmianę tajemnic różańcowych i wspólną modlitwę.

 

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ WSD W SANDOMIERZU

Stowarzyszenie Przyjaciół WSD w Sandomierzu poprzez modlitwę i uczynki miłosierdzia troszczy się o dobre i liczne powołania do służby Bogu i ludziom.
Członkowie Stowarzyszenia spotykają się w I czwartek miesiąca podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, nabożeństwa do Przemienienia Pańskiego i Mszy św., na wspólnej modlitwie w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, oraz o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże dla alumnów, profesorów i wychowawców sandomierskiego Seminarium.

Diecezja Sandomierska

MSZE ŚW.
w niedziele:

8.00, 10.30 (15.30 - Wielki Post, maj i październik)

w dni powszednie:
18.00 (17.00 - zimą)

w święta nakazane:
8.00, 18.00 (17.00 - zimą)

KANCELARIA
w dni powszednie:
w godz. 18.30 - 19.00
(17.30 - 18.00 - zimą)


w sprawach pilnych:
o każdej porze

w niedziele i święta:
NIECZYNNE

Jesteś

Licznik odwiedzin

osobą na naszej stronie